Stolica wciąż przyciąga do siebie nowych mieszkańców. Przybywają do niej studenci skuszeni bogatym wyborem uczelni wyższych oraz osoby szukające zatrudnienia na prężnie rozwijającym się rynku pracy. Bez względu na powody przeprowadzki, nowi mieszkańcy potrzebują dachu nad głową. Jedną z najpopularniejszych dzielnic zarówno wśród najemców, jak i osób szukających lokalu do kupienia, jest Mokotów. Czemu to zawdzięcza? Oto kilka powodów, dla których warto mieszkać właśnie tam.

Grunt to lokalizacja

Aby wygodnie mieszkać w Warszawie, trzeba wybrać okolicę, która odpowiada naszym potrzebom i jest dobrze skomunikowana z innymi częściami stolicy. Lokalizacja dzielnicy Mokotów to jej ogromny atut. Sąsiaduje ze Śródmieściem, a to oznacza, że niedaleko stąd do ścisłego centrum miasta. Prócz tego oferuje swoim mieszkańcom dostęp do kilku ważnych linii tramwajowych i autobusowych. Dzięki temu z Mokotowa łatwo i wygodnie dostać się w najodleglejsze części Warszawy. Wybierając tę dzielnicę, zyskujemy pewność, że nie będziemy marnować czasu w korkach, tym bardziej że Mokotów może poszczycić się praktyczną infrastrukturą miejską. 

Mokotów jest piękny

Ta dzielnica uznawana jest za architektoniczne serce stolicy. Prócz tego znajdziemy w niej dużo świetnie utrzymanych terenów zielonych. Mieszkając tu, na pewno zapomnimy o nudzie osiedli z wielkiej płyty. To właśnie na Mokotowie możemy znaleźć wiele cennych zabytków stołecznej architektury. W czasie spacerów warto odwiedzić między innymi Dom Welecki czy willę Romualda Gotta z 1936 r. Wśród pięknych mokotowskich budynków znajdziemy też Dom Wedla, Królikarnię, Pałac Szustra i wiele innych zabytkowych kamienic. Mieszkając tu, z pewnością można poczuć klimat starej Warszawy.

Jak wspominaliśmy, Mokotów to też świetnie utrzymane tereny zielone. Do najbardziej znanych należą rozległe Pola Mokotowskie ze ścieżkami spacerowymi i trasami rowerowymi. Stąd blisko też do Łazienek Królewskich czy Parku Arkadia. Wszystko to sprawia, ze Mokotów to idealne miejsce do życia dla osób aktywnych.

Nowoczesność i rozwój

Obok pięknych zabytków na Mokotowie wciąż powstaje nowoczesna zabudowa mieszkalna. Dzielnica prężnie się rozwija i właśnie dlatego łatwo tu o nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Bez względu na to, czy szukamy niewielkiego mieszkania, czy ekskluzywnego apartamentu, na Mokotowie znajdziemy dla siebie idealne lokum.

W tej dzielnicy mieszka się wygodnie i bezpiecznie. Na jej terenie znajduje się blisko 100 szkół i około 80 prywatnych placówek edukacyjnych. Znajdziemy tu również żłobki i przedszkola, dzięki czemu Mokotów jest bardzo przyjazny dla rodzin z dziećmi. W okolicy nie brakuje też teatrów, domów kultury czy ośrodków rekreacyjnych. Z pewnością trudno się tu nudzić.

Prócz tego Mokotów uchodzi za jedną z najbardziej bezpiecznych dzielnic Warszawy. Mimo bliskiego sąsiedztwa centrum zachował swój zaciszny charakter. Choć nieruchomości osiągają tu obecnie coraz wyższe ceny, wciąż są one bardziej przystępne niż w Śródmieściu.

Napisz komentarz