Ceny mieszkań w Warszawie i okolicach na podstawie Raportu lokalnego Nieruchomosci-online.pl

Ceny mieszkań w Warszawie i okolicach na podstawie Raportu lokalnego Nieruchomosci-online.pl

Poszukiwanie idealnej nieruchomości to proces wymagający uwagi na wiele czynników w tym cenę, lokalizację oraz dostępność infrastruktury. Dla osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości w Warszawie i jej okolicach zaprezentujemy najnowszy „Raport lokalny” przygotowany przez niezawodny portal branżowy Nieruchomosci-online.pl, w którym dokonano porównania średnich cen ofertowych mieszkań, domów oraz działek budowlanych z rynku wtórnego.

Czy warto zamieszkać na Mokotowie?

Czy warto zamieszkać na Mokotowie?

Stolica wciąż przyciąga do siebie nowych mieszkańców. Przybywają do niej studenci skuszeni bogatym wyborem uczelni wyższych oraz osoby szukające zatrudnienia na prężnie rozwijającym się rynku pracy. Bez względu na powody przeprowadzki, nowi mieszkańcy potrzebują dachu nad głową. Jedną z najpopularniejszych dzielnic zarówno wśród najemców, jak i osób szukających lokalu do kupienia, jest Mokotów. Czemu to zawdzięcza? Oto kilka powodów, dla których warto mieszkać właśnie tam.

Miejsca w Warszawie, których lepiej unikać

Miejsca w Warszawie, których lepiej unikać

Warszawa to piękne i prężnie rozwijające się miasto. Przez lata jego obraz zmienia się i ewoluuje. Dotyczy to również konkretnych dzielnic. Osiedla, które jeszcze niedawno uznawane były za niebezpieczne, dziś okazują się spokojne. I odwrotnie – niedawne oazy spokoju potrafią straszyć dziś policyjnymi statystykami. Co ciekawe dane zbierane przez stróżów prawa często rozmijają się z opinią mieszkańców o danej dzielnicy. Gdzie obecnie w Warszawie zdarza się najwięcej przestępstw, a gdzie można mieszkać bezpiecznie?

Do czego służy i jak działa taksometr

Do czego służy i jak działa taksometr

Taksometr to elektroniczny przyrząd pomiarowy, zgodnie z prawem obowiązkowy element wyposażenia pojazdów świadczących usługi przewozowe w Polsce, także w autach bagażowych. Jego funkcją jest kalkulowanie należnej kwoty za przebytą trasę, bazując na wcześniej ustalonych stawkach. Nowsze wersje posiadają wbudowaną kasę fiskalną, tym samym mają opcję drukowania paragonu za odbyty właśnie kurs.

Jak zostać taksówkarzem w Warszawie

Jak zostać taksówkarzem w Warszawie

Warszawa to stolica i największe miasto Polski. To prawie dwumilionowe miasto o powierzchni ponad 500 km² jest jednym z głównych celów Polaków, którzy szukają pracy. Liczba ofert i branż, którymi można się tutaj trudnić jest ogromna. Jednym z najpopularniejszych warszawskich zawodów jest taksówkarz. W tym artykule jest wszystko co trzeba wiedzieć żeby nim zostać.

Najlepsze dzielnice do zamieszkania w Warszawie

Najlepsze dzielnice do zamieszkania w Warszawie

Przeprowadzając się do stolicy można mieć mętlik w głowie, szukając odpowiedniej dzielnicy do zamieszkania. Poszczególne dzielnice oferują inne udogodnienia i wybór miejsce uzależniony jest od różnych czynników. Inna dzielnica sprawdzi się dla rodziny z małymi dziećmi, a inna dla studentów. Jednego najważniejszy argumentem jest cena, bo im bliżej centrum, tym ceny mieszkań są wyższe. Niemniej ranking najpopularniejszych pokazuje, gdzie w Warszawie warto zamieszkać.