Warszawa to niezaprzeczalnie miasto tętniące życiem od zmierzchu aż do późnych godzin nocnych. Gdzie w stolicy warto spędzić wieczór? Oferta jest szeroka i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Kultura w Warszawie

Warszawa może pochwalić się sporą liczbą teatrów. W tych teatrach można znaleźć najbardziej różnorodną rozrywkę. Bawiące do łez komedie, przezabawne improwizacje, poruszające dramaty czy spektakularne musicale – każdy znajdzie coś dla siebie. Teatry komediowe, takie jak Teatr Komedia, Teatr 6. piętro, Och-Teatr czy Resort Komedii to doskonałe miejsca na wieczór we dwoje z przyjaciółmi. Po bardziej emocjonalne doświadczenia warto wybrać się natomiast np. do Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego czy Teatru Polonia.

Warto wybrać się również do jednego z kilku teatrów muzycznych. Teatry musicalowe w Warszawie słyną bowiem nie tylko ze wspaniałych inscenizacji, ale też wysokiej jakości produkcji. Wśród nich wymienić można Teatr Syrena, Studio Buffo czy Teatr Rampa. Ponadto będąc w Warszawie warto wybrać się także do klubu muzycznego czy sali koncertowej na jeden z niezwykłych koncertów. Natomiast dla fanów muzyki klasycznej doskonałą opcją będzie Polska Opera Królewska, Chopin Salon czy Stowarzyszenie Smolna.

Warszawa słynie również z wielu interesujących muzeów oraz wystaw, obok których po prostu nie można przejść obojętnie. Lista takich miejsc jest naprawdę długa, ale na szczególną uwagę zasługują m.in. Muzeum Życia w PRL, Świat Iluzji, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Stacja Muzeum, Muzeum Więzienia „Pawiak”, czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Rozrywka w Warszawie

W miesiącach letnich centrum warszawskiej rozrywki znajduje się na Bulwarach Wiślanych. Pełne restauracji i modnych klubokawiarni są natomiast ulice: Poznańska, Hoża, Wilcza i Żurawia. Znajdują się tam miejsca takie jak Kraken Rum Bar, Polonez czy Leniviec. Miejscem, które bez wątpienia warto odwiedzić jest też Hala Koszyki z wielkim, otwartym barem, gdzie w jednym miejscu zgromadzonych jest wiele różnych smaków. Tłumy młodych ludzi wciąż przyciągają Pawilony na Nowym Świecie. Dawna siedziba rzemieślników jest obecnie skupiskiem barów i klimatycznych knajpek. Równie popularnym miejscem wieczornych spotkań jest plac Zbawiciela. Mieści się tam m.in. jeden z najpopularniejszych lokali – Plan B. Regularnie odbywają się tam imprezy i koncerty z muzyką na żywą. Wielbiciele piwa nie powinni pominąć także jednego z najpopularniejszych craft beer clubów – Kufle i Kapsle. Lokal znajduje się w samym centrum miasta i cieszy się dużą popularnością dzięki piwu z browarów rzemieślniczych z Polski, Europy oraz USA. Entuzjaści klubów nocnych również mają do wyboru wiele miejsc. Epicentrum życia nocnego ciągnie się wzdłuż ulicy Mazowieckiej. To tu bowiem skupiają się najlepsze warszawskie kluby. Wśród innych popularnych klubów warto wymienić również Hybrydy Klub przy ul. Złotej, miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i wypełnione każdego dnia tygodnia. Klub The View to z kolei jeden z najciekawszych klubów, ponieważ znajduje się na dachu jednego z wieżowców.

To oczywiście niewielka część wszystkich miejsc wartych odwiedzenia wieczorem w stolicy. Ostateczny wybór miejsca i formy spędzenia czasu w Warszawie zależny będzie więc od indywidualnych preferencji odwiedzających miasto.

Napisz komentarz