Stolica oferuje studentom ciekawe i nowoczesne kierunki studiów wyższych i bogatą bazę mieszkań na wynajem. Ceny mogą być bardzo zróżnicowane, więc warto dobrze sprawdzić dostępne oferty. Dobrym rozwiązaniem jest również znalezienie mieszkania w większej odległości od centrum lub wynajęcie nieruchomości w kilka osób.

W Warszawie znajduje się wiele renomowanych uczelni wyższych. Największe i najpopularniejsze z nich to:

– Uniwersytet Warszawski — najstarsza i największa uczelnia w Polsce,

– Politechnika Warszawska — jedna z najlepszych uczelni technicznych w kraju,

– Szkoła Główna Handlowa w Warszawie — najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce,

– Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – jedna z najważniejszych szkół artystycznych.

Oprócz nich młodzi ludzie mogę skorzystać z kształcenia m.in. na Akademii Teatralnej, Akademii Muzycznej, Uniwersytecie Medycznym, czy Akademii Wychowania Fizycznego.

Biorąc pod uwagę wielkość stolicy, warto szukać mieszkania w pobliżu uczelni albo z bezpośrednią komunikacją. System komunikacji tramwajowej i autobusowej jest dobrze rozwinięty, a dodatkowo mamy do dyspozycji dwie linie metra, co stanowi ułatwienie dla studentów, którzy, szukając oszczędności, decydują się wynająć mieszkanie w tańszych dzielnicach.

Mieszkania studenckie najdroższe w kraju

Śródmieście, czyli centralna dzielnica Warszawy, jest popularna wśród studentów ze względu na bliskość wielu uczelni. Na terenie Starego Miasta znajduje się Uniwersytet Warszawski. Siedziby Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Teatralnej znajdują się w Śródmieściu, ASP zlokalizowana jest przy Placu Zamkowym, a w południowej części Śródmieścia mieści się główny kampus Politechniki Warszawskiej.

Centrum Warszawy oferuje również bliskość centrów kulturalnych, restauracji i klubów. Niestety ceny mieszkań w Śródmieściu są najwyższe w całej Warszawie. Chcąc wynająć kawalerkę, musimy być przygotowani na koszt nawet 2-3 tys. złotych miesięcznie, natomiast ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się w okolicach 2,5-3 tys. złotych.

Ochota to dzielnica sąsiadująca ze Śródmieściem i doskonale z nim skomunikowana, dlatego jest często wybierana przez studentów. Łatwo stąd dojedziemy m.in. na Uniwersytet Warszawski. Dodatkowo dzielnica oferuje dostęp do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych oraz sklepów restauracji i pubów.

Im dalej od centrum, tym taniej

Mokotów to jedna z większych dzielnic mieszkaniowych. Oferuje lokale na wynajem o różnym standardzie. Na Mokotowie znajdziemy zarówno tańsze mieszkania w budynkach z wielkiej płyty, jak i mieszkania w nowoczesnych apartamentowcach o podwyższonym standardzie.  Za kawalerkę na Mokotowie zapłacimy od 1,5 do 2,5 tys. złotych, a za mieszkanie dwupokojowe o 2 do 3,5 tys. zł miesięcznie. Mieszkanie trzypokojowe, które warto wynająć w kilka osób to koszt nawet 4-5 tys. zł. Mokotów jest doskonale skomunikowany z centrum i popularnymi uczelniami, do których w kilkadziesiąt minut dojedziemy komunikacją naziemną i w kilkanaście minut metrem.

O wiele tańsze mieszkania studenckie, w porównaniu do tych zlokalizowanych w centrum i sąsiadujących dzielnicach, znajdziemy na lewym brzegu Wisły. Praga-Północ i Praga-Południe to dzielnice oferujące tańsze lokale, ale nadal położone blisko centrum. Dzięki drugiej linii metra szybko dostaniemy się w okolice Pałacu Kultury, gdzie możemy się przesiąść na inne linie dojeżdżające bezpośrednio pod uczelnie lub na piechotę dojść np. na Uniwersytet Warszawski.

Stolica oferuje również wiele tańszych możliwości zlokalizowanych w dalszych częściach miasta. Wybór lokalizacji zależy od miesięcznego budżetu oraz indywidualnych preferencji.

Napisz komentarz