Warszawa to doskonałe miejsce na wycieczkę po muzeach. W stolicy Polski ich nie brakuje i oferują one unikatowe ekspozycje, które zaskakują i fascynują. Odwiedzając kilka z nich można dokładniej poznać historie miasta, polską kulturę oraz wziąć udział w niezwykłych warsztatach czy eksperymentach. Poniżej lista najciekawszych, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Warszawie.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Bardzo symboliczne Muzeum Powstania Warszawskiego, którego otwarcie miało miejsce w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Budynek muzealny to dawna elektrownia tramwajowa i jednocześnie ważny zabytek architektury przemysłowej. Celem muzeum jest silnie oddziaływanie na odbiorców poprzez różne formy prezentacji. W poszczególnych ekspozycjach wykorzystywano grę świateł, dźwięki i różne efekty multimedialne, dzięki czemu można wszystkimi zmysłami poczuć rzeczywistość warszawskiego powstania.

Muzeum Warszawy

Niezwykłą historię stolicy Polski prezentuje Muzeum Warszawy, które składa się aż z 9 oddziałów, w każdym odbywają się niezależne pokazy dotyczące różnych okresów dziejowych miasta. Ponadto Muzeum Warszawy często organizuje warsztaty, wykład tematyczne, specjalne zajęcia dla rodzin, a nawet kameralne koncerty.

Muzeum Życia w PRL

Młodszym osobom trudno sobie wyobrazić życie w czasach PRL-u, o którym czasem wspominają ich rodzice. Jest jednak miejsce na mapie Warszawy, które pozwoli przenieść się do tych ważnych i jednocześnie bardzo trudnych czasów. Muzeum Życia w PRL daje też możliwość przeniesienia się w czasie do czasów młodości, dlatego tak chętnie odwiedzana jest również z sentymentu. Za sprawą różnych ekspozycji można przypomnieć sobie dobre i złe strony życia w tamtym okresie.

Centrum Nauki Kopernik

Jedno z najbardziej nowoczesnych obiektów muzealnych w całej Europie. Centrum Nauki Kopernik to zdecydowanie najlepsze miejsce na wycieczkę z dziećmi, które empirycznie będą mogły poznać szereg ciekawych zjawisk i faktów historycznych. Niemniej w Centrum Nauki Kopernik doskonale bawić się będą również dorośli, sprawdzając możliwości iluzji czy testując wytrzymałość swojego ciała. Co jeszcze ważniejsze, w specjalnej sali, w Majsterni zbudować można latający pojazd lub most. W muzeum działa też Planetarium, a przed wejściem znajduje się bardzo przyjemny Park Odkrywców.

Muzeum Neonów

W gronie najmodniejszych warszawskich muzeum znajduje się nietuzinkowe Muzeum Neonów, które zostało docenione przez brytyjski dziennik The Guardian i uznane za jedno najciekawszych muzeów w Europie. Na zwiedzających w Muzeum Neonów czeka ponad 100 powojennych reklam świetlnych i instalacji reklamowych, które pokazuje dawne formy reklamy, zwłaszcza z okresów PRL, gdzie neony były bardzo popularne.

Napisz komentarz