Przeprowadzając się do stolicy można mieć mętlik w głowie, szukając odpowiedniej dzielnicy do zamieszkania. Poszczególne dzielnice oferują inne udogodnienia i wybór miejsce uzależniony jest od różnych czynników. Inna dzielnica sprawdzi się dla rodziny z małymi dziećmi, a inna dla studentów. Jednego najważniejszy argumentem jest cena, bo im bliżej centrum, tym ceny mieszkań są wyższe. Niemniej ranking najpopularniejszych pokazuje, gdzie w Warszawie warto zamieszkać.

Od lat gronie typowych dzielnic pod względem napływu mieszkańców jest Wola, Mokotów, Śródmieście, Bemowo oraz Urysnów. Trzy pierwsze wiodą prym i to tam sprzedawanych i wynajmowanych jest najwięcej mieszkań. Wynika to z wygody przemieszania się po mieście i dostępności do warszawskich atrakcji i udogodnień.

Śródmieście

Mieszkanie w samym sercu Warszawy to duży prestiż. To właśnie tu odbywają się największe krajowe imprezy i wydarzenia kulturalne. Ponadto bogate zaplecze handlowe, gastronomiczne i turystyczne sprawia, że każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie. Rozbudowana sieć połączeń komunikacji miejski pozwala dojechać z centrum w każde miejsce Warszawy. Śródmieście ma jednak wady – to hałas i brak zieleni, co z pewnością nie sprawdzi się dla małżeństwa, planujących potomstwo.

Bemowo

Dogodniejszym miejscem dla rodzin będzie Bemowo, gdzie nie brakuje ciekawej oferty rozrywkowej i kulturalnej oraz zielonych terenów m.in. Puszcza Kampinoska i Park Leśny Bemowo. Ponadto to jedna z większych warszawskich dzielnic, dlatego znajdują się tu wszelkie niezbędne sklepy, punkty usługowe oraz żłobki, przedszkola i szkoły. Już od kilku lat inwestorzy chętnie realizują kolejne inwestycje mieszkalne, które są doskonale skomunikowana z centrum Warszawy i pozostałymi dzielnicami.

Ursynów

Niższe ceny mieszkań, a również dobre warunki mieszkaniowe zapewnia Urysnów. Dalej od centrum, ale na tyle blisko, by dojazd nie był uciążliwy. Komunikacją miejska do centrum jedzie się kilkanaście minut. Natomiast liczne parki i strefy rekreacji pozwolą cieszyć się czasem na łonie natury w gronie przyjaciół lub rodziny. nic więc dziwnego, że Ursynów jest tak chętnie wybierany przez nowych mieszkańców Warszawy.

Mokotów

Modną i prestiżową dzielnicą do mieszkania w Warszawie to Mokotów. Choć dominuje tu stara zabudowa, to chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje. Na Mokotowie budowane są też nowe inwestycje, które są dobrą opcją zarówno dla rodzin, jak i studentów. Mieszkania w tej części Warszawy za sprawą linii metra gwarantuje wygodę przemieszczania się bez uciążliwych korków.

Wola

Wola to swoistego rodzaju warszawski Manhattan. Wyższe ceny, luksusowe rezydencje i wiele pięknych parków pozwalają poczuć się tu jak we wspaniałym Nowym Jorku. Na Woli jest wszystko, co do życia potrzebne, a zakup mieszkania w tym miejscu to dobra inwestycja na przyszłość.

Napisz komentarz