W Polsce coraz częściej możemy spotkać restauracje orientalne. Ogromne grono swoich sympatyków mają lokale serwujące kuchnię dalekowschodnią, a mianowicie chińską. Chińczycy znani są nie tylko z wielu odkryć i wynalazków, ale też z przygotowywania wyśmienitego jedzenia. Najwięcej restauracji typu chińczyk znajduje się w Warszawie. W naszym artykule sprawdzimy, które lokale są najlepsze. Zapraszamy na zapoznanie się z top 5 chińskich jadłodajni w stolicy.

Restauracje oferujące chińszczyznę bardzo często kojarzone są z wykwintnymi daniami za niebagatelne ceny. Czasami jest to prawdą, jednak zwykle bywa tak, że knajpy z jedzeniem z Chin są dostępne dla ogółu społeczeństwa i wcale nie uszczuplają portfela w zbyt dużym stopniu. Z tego względu warto zainteresować się jakie warszawskie restauracje z chińskim menu należą do najlepszych w mieście. Zapoznanie się z naszym rankingiem znacznie ułatwi wybór wszystkim tym, którzy chcieliby je odwiedzić. Sprawdźmy gdzie warto wydać pieniądze, na wyśmienite jedzenie zza Wielkiego Muru Chińskiego.

1. Pańska 85

Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu znalazła się restauracja Pańska 85, której lokalizację zdradza sama nazwa. Otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-22 oraz w weekendy od 10 do 23 (oprócz piątku). Dania są starannie przygotowywane przez ekipę, która zna się na daniach kuchni azjatyckiej, a jej specjalnością są właśnie chińskie specjały. W lokalu oferuje się dania o różnorodnych porcjach w tym dania mięsne, jarskie i owoce morza.

2. Tian House

Drugie miejsce zajęła restauracja Tian House. Znajdziemy ją na ulicy Puławskiej 1A. Jest ona otwarta siedem dni w tygodniu o tej samej porze tj. od 12 do 22. Warto do niej zajrzeć przede wszystkim ze względu na bardzo dobre rekomendacje. Dla wielu fanów chińskiej kuchni jest ona wizytówką tego typu jedzenia w Warszawie. Do najbardziej znanego dania głównego w Tian House należy mieszanka warzyw i tofu z woka.

3. China Town

Restauracja mieszcząca się na ulicy Lotników 28 to prawdziwa perełka spośród wszystkich chińskich restauracji w stolicy naszego kraju. Na uwagę zasługuję wspaniały dalekowschodni klimat, który można poczuć zaraz po wejściu do tego lokalu. Jadłodajnia istnieje już ponad 25 lat i mimo wielu przeciwności losu nadal trzyma niezwykle wysoki poziom i menu, z którego korzystają tłumy klientów.

4. Pekin Duck

Miejsce tuż za podium w naszym rankingu należy do Pekin Duck znajdującej się na ulicy Drawskiej 29A. Proponują oni chińskie dania przygotowane według oryginalnych chińskich receptur. W jaki sposób są w stanie to zrobić? To bardzo proste, większość ich personelu to osoby pochodzące z Państwa Środka, stąd też cała ich wiedza pochodzi z wewnątrz tego kraju i kultywowana jest od pokoleń. Szefowie kuchni polecają w szczególności dania z kaczki.

5. Pełną Parą

Zaszczytne piąte miejsce otrzymuje od nas restauracja zlokalizowana przy ulicy Siennej 76, czyli Pełną Parą. Słynie ona przede wszystkim z przepysznych pierożków dim sum. Każdy klient wybrać może je spośród 10 oferowanych rodzajów. Każdy jest całkowicie inny od reszty, więc bez wątpienia wszyscy znajdą coś dla siebie.

Napisz komentarz