Stolica Polski kusi turystów ciekawymi atrakcjami. Bogata historia miasta widoczna jest w archikatedrze, która jest unikatowa na skalę Europy. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Warszawy? Poniżej lista kilku najatrakcyjniejszych miejsc na mapie warszawskiej aglomeracji.

Starówka

Stare Miasto zostało doszczętnie zniszczone w 1944 roku. Wielka odbudowa trwała tylko pięć lat, i dziś każdy może podziwiać piękną zabudowę starówki, która składa się z kolorowych kamieniczek, kościółków i wspaniałego Zamku Królewskiego, który także został zrekonstruowany. Ważnym punktem na Starówce jest pomnik Syrenki, gdzie koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie. Warszawskie Stare Miasto znajduje się na liście UNESCO od 1980 roku.

Zamek Królewski

Dawna rezydencja króla Zygmunta III Wazy, który urzędował w tym miejscu w latach 1598-1619. Budowle w stylu wczesnobarokowym zwraca uwagę turystów. We wnętrzach zamku można zobaczyć szereg zbiorów, a także bogato zdobione sale królewskie, który powstały dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Najwięcej przepychu i złotych dekoracji znajduje się w Sali Tronowej. Każdy powinien na własne oczy zobaczyć zamek polskich królów, zwłaszcza że został odbudowany po wojnie.

Łazienki Królewskie

Tłumy spacerowiczów zawsze widać w najpiękniejszym europejskim kompleksie ogrodowym. Łazienki Królewskie stworzył Stanisław August już w XVII wieku. Dziś to ponad 80 hektarów romantycznych alejek oraz wyjątkowych zabytków jak Pałac Myślewicki, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia czy Pałac na Wyspie.

Pałac Kultury i Nauki

Najwyższy budynek w Polsce, liczący 237 m wysokości, jest symbolem miasta. Pałac Kultury i Nauki to przykład budynku w stylu socrealizmu. Obecnie w jego wnętrzach działają różne firmy i instytucje. Turyści najchętniej odwiedzają taras widokowy, który znajduje się na 30. piętrze budynku i pozwala zobaczyć Warszawa w pełnej krasie.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedno z najpopularniejszych obiektów muzealnych w Europie. Funkcjonuje od 2004 roku i od tego czasu stale powiększa i unowocześnia swoją wystawę. Za sprawą nowatorskich technik audiowizualnych zwiedzający mogą dogłębnie poznać trudną historię Powstania Warszawskiego.

Centrum Nauki Kopernik

Kolejnym ciekawym obiektem muzealnym w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik. To niezwykłe miejsce działa od 2010 roku i pozwala samodzielnie uczestnicy w pokazach i doświadczeniach, aby empirycznie poznać prawa nauki. Ponadto dostępnych tu jest 6 interaktywnych wystaw stałych, wystawy czasowe, laboratoria edukacyjne i unikatowe planetarium o nazwie „Niebo Kopernika”, gdzie można zobaczyć cudowne gwiazdozbiory oraz filmy edukacyjne.

Artykuł powstał we współpracy z mieszkania w Warszawie.

Napisz komentarz