Warszawa to bardzo popularny cel wycieczek. Mimo że miasto stołeczne zmieniło się na przestrzeni lat, wciąż można tu odnaleźć klimatyczne zakątki i atrakcje, które potrafią zaskoczyć. Jeśli lubisz krajową turystykę, ale wolisz unikać utartych ścieżek i oczywistych miejsc pełnych turystów, nie omijaj Warszawy. Ta metropolia kryje w sobie więcej uroku i ciekawych miejsc niż mieszczą popularne przewodniki. Chcesz poznać Warszawę z mniej oczywistej strony? Koniecznie odwiedź te cztery miejsca.

Niech stolica przywita cię ciszą czyli Aleje Ujazdowskie

Zdarza się, że urok osiedla Jazdów to niespodzianka dla samych warszawiaków. Zaciszne, pełne zieleni miejsce jest jak przeniesione z innego świata w sąsiedztwo Trasy Łazienkowskiej. Jednak gdyby nie ona, okolica z pewnością wyglądałaby inaczej. W czasie budowy Trasy na terenie dzisiejszego Jazdowa ustawiono drewniane domki, z których w czasie pracy korzystały ekipy urbanistów i architektów. Co ciekawe, budynki były fińskie i trafiły do Warszawy jako forma reparacji od Finlandii dla ZSRR. Gdy ich rola w odbudowie stolicy się skończyła, drewnianą zabudowę postanowiono usunąć, co spotkało się z oporem mieszkańców i część domków ocalała. Dzięki temu Jazdów może cieszyć dziś atmosferą dawnych czasów, pozostając enklawą ciszy i spokoju w sercu wielkiego miasta.

Godzina na gazie w muzeum

Stolica szczyci się wieloma bogatymi muzeami, jeśli jednak mamy ochotę na odrobinę historii, ciekawa może okazać się ta gorzelnicza. Działające od kilku lat w Warszawie muzeum wódki to okazja do poznania wielu nieznanych faktów o rzemiośle i degustacji wysokoprocentowego trunku. Zwiedzanie rozpoczyna się co dwadzieścia minut i często łączone jest z wizytą w jednej z restauracji lub którymś z barów znajdujących się na terenie budynku. W czasie wizyty nie tylko dowiemy się wielu ciekawostek, ale i sami na kilka chwil będziemy mogli zmienić się w pracownika tradycyjnej gorzelni. Po tego typu atrakcjach degustacja miejscowego trunku to wręcz obowiązek.

Wycieczka na Pragę Północ

Jeszcze niedawno turysta, który zabłąkał się na ulicę Brzeską sporo ryzykował. Dziś jest tu zdecydowanie bezpiecznej i naprawdę warto wybrać się na spacer właśnie w te okolice. Wciąż czuć tu niezapomniany praski klimat, tym bardziej, że wśród opuszczonych kamienic wyrosły świetne knajpki. Dla fanów dawnej Warszawy targ Różyckiego to z pewnością kultowe miejsce. I choć straganów jest teraz zdecydowanie mniej, handel po dziś dzień obecny w tym miejscu przypomina o czasach świetności. Wielu warszawiaków pamięta, że jeszcze 25 lat temu na Różycu można było dostać wszystko.

Park (wodny) Moczydło

Park Moczydło to jedno z bardziej malowniczych miejsc na Woli. Powstał w miejscu dawnej cegielni i właśnie dzięki temu możemy cieszyć się nietypowym ukształtowaniem parkowego terenu. Alejki skupione wokół trzech stawów (dawnych glinianek) są idealnym miejscem na długie spacery. Przyjemnie jest szczególnie latem, gdy łatwo tu o chłód i cień. W sezonie letnim Moczydło to również jeden z warszawskich kompleksów basenów otwartych. W czasie wizyty w tym aquaparku możemy korzystać ze zjeżdżalni, kotar wodnych czy jacuzzi, a wszystko to na wolnym powietrzu.

Napisz komentarz