Życie nocne toczy się w całej Warszawie za sprawą ciekawych klubów i pubów. Jednak jest kilka miejsc na mapie stolicy, które przyciągają imprezowiczów zdecydowanie bardziej. Większość z nich znajduje się w Śródmieściu, kilka godnych uwagi także wzdłuż Wisły, które najchętniej odwiedzane są w okresie letnim. Poniżej lista pięciu najciekawszych pubów, do których warto wstąpić, przebywając w Warszawie.

Panorama Sky Bar

Prestiżowych i ekskluzywny cocktail bar, mieszący się na dwóch poziomach. Oferuje zapierających dech w piersiach widok na Warszawę i choć znajduje się na najwyższym, bo 40. piętrze hotelu Marriott, dostępny jest dla wszystkich. Goście poza autorski drinkami, mają do dyspozycji najlepsze danie w całej Warszawie. Ceny nie należą do najniższych, ale w Panorama Sky Bar wszystko jest najwyższej jakości. Niektóre trunki sprowadzone są z odległych zakątków świata specjalnie na potrzeby tego warszawskiego lokalu.

Weles Bar

Lokale znajdujący się gdzieś ul. Nowogodzkiej. Brak szyldu oraz niepozorne drzwi nie wpływają na popularności pubu. W środku zawsze jest wiele osób, które poszukują ciekawego miejsca na spędzenie wieczoru. Aranżacja baru oraz barmanów przewodzi na myśl czasy amerykańskiej prohibicji. Klimat miejsca podkreśla unikatowy ogromny żyrandol oraz stół w kształcie krzyża. Ceny również zachęcają do pozostanie na dłużej.

W Oparach Absurdu

Jedno z najpopularniejszych pubów w Warszawie. Do skosztowania jest kilkadziesiąt rodzajów piwa, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Lokal znajduje się ul. Ząbkowskiej, ale jego praski klimat pozwala przenieść się daleko poza Warszawę. Pub wypełniają przeróżne bibeloty, stare fotele, kolorowe dywany i abażurowe lampy. Pub poza napojami lokal oferuje bardzo smaczne dnia, w szczególności pierogi.

Świetlica

Bar, który pamięta czasy PRL-u. Świetlica przenosi wszystkich do lat siedemdziesiątych, gdzie żyło się zupełnie inaczej niż obecnie. Wśród trunków znaleźć można różne czeskie piwa oraz wyjątkowego truskawkowego Porter’a. Wszechobecny klimat PRL-u podkreśla całe wyposażenie baru, począwszy od krzeseł, przez dekoracje, na organizowanych wydarzeniach kulturalnych kończąc.

Kicia Kocia

Niezwykle popularna klubokawiarnia z szerokim wyborem piw rzemieślniczych i koncernowych. Ponadto w ofercie nie brakuje też aromatycznej kawy, herbaty i pysznych ciast, także w wersji wegańskiej. Pub znajduje się przy Al. Stanów Zjednoczonych i zaprasza do środka stosem książek, starymi radioodbiorniki oraz kolorowymi fotelami, którym dano drugie życie – w klubokawiarni Kicia Kocia.

Napisz komentarz